IceMar

Türkiye'de dondurma denince, akla önce Maraş dondurması gelir. Maraş dondurmasının dünya çapında ün kazanmasında Maraşlı Kanbur ailesinin rolü büyüktür.

Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş.'nin 1991 yılında kurduğu MADO; Anadolu'ya özgü bu üçyüz yıllık lezzet geleneğinin günümüz Türkiye'sindeki rakipsiz temsilcisi olarak, bugün yurt içi ve yurt dışında 180'e ulaşan şube sayısıyla giderek daha da büyüyen dev bir franchising zinciri haline gelmiştir.

ICEMAR'da, MADO gibi Yaşar Dondurma ve Gıda MAddeleri A.Ş.'nin bir markasıdır. Aynı tesislerde, aynı özenle üretilmiş gerçek Maraş dondurmasıdır. Bu katalogda gördüğünüz ICEMAR'ın eğlenceli lezzetlerini müşterilerinize güvenle sunabilirsiniz.

Yüzelli yıldır süregelen dondurma lezzeti serüveninin; Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. çatısı altında güçlü bir sınai yapı haline gelişi, 1986'da atadan kalma geleneksel imalathanelerin, çağın gereklerine yanıt verecek modern tesislere dönüştürülmesiyle gerçekleşmiştir.

1989 yılında Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu tesisleri bünyeye dahil edilmiş ve böylece Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. 20.000 m2 arazi üzerinde kurulu 11.000 m2'lik kapalı bir alana sahip olmuştur.

Tesislerde dünya standartlarında, titiz ve sağlıklı bir üretim ortamı mevcuttur. Dünya dondurmacılık sektörünün son teknolojisi tüm üretim ve denetim ortamları, üstün kalitede, özgün ve market tipi sınai dondurma üretiminin tüm gereklerini yerine getirmek üzere seferber edilmiştir. Kaymaklısında frambuazlısına, muzlusundan cevizlisine, vişnelisinden elmalısına kadar, saatte beş ton dondurma üretilmekte ve kalite denetimlerinden sonra 4.000 m2'lik soğuk hava depolarımızda korumaya alınmaktadır. Dağıtım ise değişik boyutlardaki 30'u akın soğutuculu araçtan oluşan özel filomuz aracılığıyla yapılmaktadır.