Gergi Tavan

  Gergi Tavan

Yeni tavan dekorasyon malzemeleri olan gergi tavanın nasıl yapıldığını hepimiz merak etmekteyiz. Sizin için bu yazımızda gergi tavan nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalışacağım.
Aşağıdaki galeri yardımı ile de adım adım göreceksiniz.
Gergi tavan yapma aşamaları;
Öncelikle gergi tavan uygulaması yapılacak tavana bağlı duvarlara aynı asma tavanda olduğu gibi gergi tavanın tutturulacağı çıtalar sabitlenir.
Genellikle kullanılan alüminyum profiller sağlamlaştırmak için hemen üzerine çıtalarda duvara tutturularak birleştirilir. Böylece gergi tavanın yapacağı ağırlığa karşı gerekli mukavemet sağlanmış olur.
Asma tavan nasıl yapılır sorusuyla aynı aşamalar buraya kadar devam eder ve gergi tavanın uygulanacağı tüm tavana tutturulacak bölüm yapılır. Aynı zamanda gergi tavana bağlı led aydınlatmalar için çekilecek kablolar ve lambalar içinde bu uygulama gereklidir.
Gergi tavan uygulanacağı esnada saç kurutma makinesinin daha büyük halini düşünebileceğiniz bir makine yardımıyla gergi tavan malzemesi olan flexceiling pvc tavan ısıtılarak gerdirilmesine kolaylık sağlar.
İlk aşamalarda yapılan duvara monte edilmiş profillere gergi tavan sıkıca tutturularak tüm tavanda aynı işlem uygulanır.
Gergi tavan aydınlatmasında kullanılan spot lambalar ve ledler gerekli yerlere bağlanarak işlem biter.